Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ćwiczenia na głos, coraz głebszy...i głębszy...i głębszy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Psylocke

Psylocke
  • Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 28 wrzesień 2010 - 17:43

Ok, można wprowadzić kogoś w trans skrzecząc, ale dlaczego nie mieć przyjemnego i niskiego głosu? Oto kilka ćwiczeń, które u mnie sprawdziły się wyśmienicie i sprawiły, że lubię swój głos, a warto dodać, że kiedyś tego nie robiłem.

I Ćwiczenia oddechowe:

1. Połóż kilka papierków na stole i zdmuchuj je, jeden po drugim. (Upierdliwe ćwiczenie :-)/>/>)

2. Weź piórko i dmuchając utrzymuj je w powietrzu.

II Ćwiczenia wokalne

1 Stań przed lustrem. Weź głęboki oddech i głośno wymawiaj każdą głoskę, aż wyleci całe powietrze. Pamiętaj o oddychaniu przeponą. Kolejność, nie jest przypadkowa.
i -> Połóż rękę na głowie by poczuć lekkie wibrowanie.
e -> Aktywuje strefę gardła.
a -> Otwórz szeroko usta by dostarczyć energii klatce piersiowej.
o -> Ożywia górną część brzucha.
u -> Działą na podbrzusze.

Wymawiaj w podanej kolejności wszystko 3 razy.

2. Mrucz 3 razy w seriach, najpierw cicho: ma, me, my, mo, mu
później głośniej, a następnie jednym głosem, MaaaMeeeMyyyMoooMuuu

3. Wielokrotne wymawianie w ciągu dnia głoski "u" obniży twój głos. Uuuuuuuuu :D/>/>

4. Z naciskiem na "r" wymawiaj

rower
rakieta
redaktor
rozgrywaka
rysunek
rozrost
rynek
radioamator
recepta
krater
improwizator
prastary
wróżba
lakier
lukier
karb
dwór
oficer

4. Na zakończenie, "ćwiczenia Tarzana" podobno zapobiega przeziębieniom i zawałom serca. Nie dopuszcza do odkładania się śluzu. Najlepiej wykonywać rano gdyż orzeźwia :)/>/>

Stojąc odetchnij głęboko i zaciśnij dłonie w pięści. Głośno wymawiając głoski z ćw. 1 a gdy będziesz przy "i" uderzaj się w klatke piersiową jak Tarzan.

III Ćwiczenia fizyczne:

Połóż się na łóżku, kanapie, sofie czy czym tam chcesz tak by jedynie barki opierały się na krawędzi. Opuść głowę do tyłu i przekręć ją w lewo. Po prostu spójrz w tamtą stronę. Teraz zacznij podnosić (z przekręconą głową) głowę do góry do klatki piersiowej. Czujesz jak napinają się mięśnie szyi? Wykonuj to ćwiczenie w seriach 3x15 lub 3x10.

To ćwiczenie pozwala wyćwiczyć mięśnie podtrzymujące struny głosowe, albo coś w ten deseń :D/>/> Silne, rozwinięte mięśnie szyi obniżają Twój głos. To ćwiczenie jest wręcz fantastyczne.

Ile ćwiczyć? hmmm ja ćwiczyłem codziennie i nie zaobserwowałem objawów przetrenowania. Kalibruj.

Dodam, że gdy pierwszy raz wykonałem ćwiczenia wokalne mój głos natychmiast się obniżył. Efekt był niesamowity, byłem w szoku i w ekstazie :D/>/>. Oczywiście gdy chcesz by efekt był permanentny, musisz ćwiczyć.
Po ćwiczeniach fizycznych, również obserwuje szybkie efekty :)/>/>

Baw się :)/>/>

#2 Stachuuu

Stachuuu
  • Użytkownicy
  • 1455 postów
  • Miejscemiasto doznań

Napisano 28 wrzesień 2010 - 19:44

Haha. Super! Planowałem poszukać ćwiczeń na ten temat, a ty mnie wyprzedziłeś. Dzięki. :-)/>/> Jeśli masz więcej, to nie pogardzę.

A od siebie dodam jeszcze, że śpiewanie skal pomaga. Wybierasz skalę, zaczynasz od dosyć wysokiej tonacji i jedziesz co raz niżej i niżej. :)/>/>

#3 Psylocke

Psylocke
  • Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 29 wrzesień 2010 - 11:38

Zazwyczaj gdy zadajesz pytanie, na końcu zdania modulujesz w górę. Gdy wydajesz polecenia modulujesz w dół.
Jak by to było byś pytanie: "Czy możesz się teraz rozluźnić?" modulował w dół? :-)/>/>

IV Modulowanie głosu

Wybierz fragment lub zdanie z jakiejś książki. I przeczytaj go trzykrotnie:

1. Modulując głos w górę na końcu każdego zdania.

2. Czytając wszystkie zdania tą samą tonacją głosu.

3. Modulując głos w dół na końcu każdego zdania.Zarezerwuj jeden dzień, w którym będziesz modulować każde wypowiedziane zdanie. Wraz z praktyką co raz łatwiej będzie Ci modulować w dół.

V Świadomość głosu

Dotknij palcem czoła i wyobraź sobie, że w tym miejscu są twoje usta. Przemawiaj z czoła, wyobraź sobie, że stamtąd wydobywa się twój głos. Mów: "Wpływam na Ciebie"
Zrób tak dalej z nosem, ustami, klatką piersiową i z brzuchem.

Zauważ jak zmienia się twój głos i jak brzmi gdy wydobywa się z brzucha :)/>/>

VI Przepona

Gdy mówisz, śpiewasz, wymawiasz głoski z ćwiczenia 1. Zamiast wypychać powietrze z gardła, wypychaj je brzuchem. Siła głosu ma wydobywać się, nie z głośniejszego darcia ryja gardłem, a z siły przepony. Ma pochodzić w wypychanego powietrza brzuchem.

Baw się i stawaj się lepszym :D/>/>

#4 Hostur

Hostur
  • Użytkownicy
  • 449 postów
  • MiejsceGliwice
  • opisFajny Podpis

Napisano 29 wrzesień 2010 - 18:57

PISZE Z CAPSLOCKIEM BO TO BARDZO WAZNE CWICZENIE. OTWÓRZ BUTELKĘ PIWA. KAPSEL ZEGNIJ NA PÓŁ (TAK JAK LUDZIE SKŁADAJĄ JĘZYK W RULON) POŁÓŻ BUTELKĘ W POZIOMIE. WŁÓŻ KAPSEL DO SZYJKI TAK ZEBY KONCZYL SIE ROWNO Z BUTELKĄ(po prostu MA LEZEC W SZYJCE) TERAZ WDMUCHNIJ KAPSEL DO BUTELKI. POWODZENIA.

#5 Hostur

Hostur
  • Użytkownicy
  • 449 postów
  • MiejsceGliwice
  • opisFajny Podpis

Napisano 29 wrzesień 2010 - 18:57

BUTELKA MA BYC PUSTA OCZYWISCIE

#6 Psylocke

Psylocke
  • Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 30 wrzesień 2010 - 19:10

Dzięki ;)/>/>

#7 Then

Then
  • Użytkownicy
  • 353 postów

Napisano 01 październik 2010 - 00:46

PISZE Z CAPSLOCKIEM BO TO BARDZO WAZNE CWICZENIE. OTWÓRZ BUTELKĘ PIWA. KAPSEL ZEGNIJ NA PÓŁ (TAK JAK LUDZIE SKŁADAJĄ JĘZYK W RULON) POŁÓŻ BUTELKĘ W POZIOMIE. WŁÓŻ KAPSEL DO SZYJKI TAK ZEBY KONCZYL SIE ROWNO Z BUTELKĄ(po prostu MA LEZEC W SZYJCE) TERAZ WDMUCHNIJ KAPSEL DO BUTELKI. POWODZENIA.

Zmiażdżyłeś mi głowę, spodziewałem się wszystkiego, ale... hahahaha ;)/>/>
Z tym będzie Ci jeszcze łatwiej :)

#8 Hostur

Hostur
  • Użytkownicy
  • 449 postów
  • MiejsceGliwice
  • opisFajny Podpis

Napisano 01 październik 2010 - 17:14

Zrób Cwiczenie : D
Powodzenie jest dopiero kiedy wdmuchniek kapsel do środka, dzieja sie wtedy ogromne zmiany !

#9 Piotr Krzepkowski

Piotr Krzepkowski
  • Użytkownicy
  • 330 postów

Napisano 01 październik 2010 - 18:25

@Hostur - jak czesto to robic ? mozna przetrenowac jakies miesnie ?

#10 Hostur

Hostur
  • Użytkownicy
  • 449 postów
  • MiejsceGliwice
  • opisFajny Podpis

Napisano 02 październik 2010 - 07:55

Mozna dostac przepukliny wiec lepiej cwiczyc w pasie(takim jak uzywaja na silowniach)
Podobno pomaga też codziennie żucanie na tace w kosciele i używanie bumerangów zamiast noża kuchennego
Powodzenia

#11 Piotr Krzepkowski

Piotr Krzepkowski
  • Użytkownicy
  • 330 postów

Napisano 02 październik 2010 - 09:33

Mozna dostac przepukliny wiec lepiej cwiczyc w pasie(takim jak uzywaja na silowniach)
Podobno pomaga też codziennie żucanie na tace w kosciele i używanie bumerangów zamiast noża kuchennego
Powodzenia

??? pytam na serio

#12 Then

Then
  • Użytkownicy
  • 353 postów

Napisano 02 październik 2010 - 13:45

Zrób Cwiczenie : D
Powodzenie jest dopiero kiedy wdmuchniek kapsel do środka, dzieja sie wtedy ogromne zmiany !

Mój post został napisany już po zrobieniu ćwiczenia, stąd taka reakcja...hahaha ;)/>/>
Z tym będzie Ci jeszcze łatwiej :)

#13 Hostur

Hostur
  • Użytkownicy
  • 449 postów
  • MiejsceGliwice
  • opisFajny Podpis

Napisano 04 październik 2010 - 16:15

To powiem tak, rzeczywisty efekt tego cwiczenia uslyszymy tylko jesli bedziemy wykonywac je przez wieeele lat a kazda prób będzie robiona na nowo wypitej butelce :wink:/>/>

#14 Piotr Krzepkowski

Piotr Krzepkowski
  • Użytkownicy
  • 330 postów

Napisano 30 październik 2010 - 00:13

kurwa Hostur genialne, dzieki :|/>/>

#15 Marcin Zaborski

Marcin Zaborski
  • Użytkownicy
  • 750 postów
  • MiejsceWrocław

Napisano 30 październik 2010 - 14:31

Macie jakieś doświadczenia zmiany głosu po przerabianiu historii? Mój głos staje się bardziej "śpiewny", tak by to można było ująć. Choć w sumie ostatnio więcej robię eft.

Teza: im jaśniejsze wspomnienia, tym głos staje się bardziej śpiewny (energia kobieca), im mroczniejsze i cięższe, tym bardziej staje się niski (energia męska). Zastanawiam się jakie macie doświadczenia.

#16 Piotr Krzepkowski

Piotr Krzepkowski
  • Użytkownicy
  • 330 postów

Napisano 30 październik 2010 - 17:54

Tak, im bardziej rozwalalem historie na temat niedoskonalosci siebie i "co o mnie ludzie pomysla", tym ten glos stal sie pewniejszy anizeli byl wczesniej.

#17 Hostur

Hostur
  • Użytkownicy
  • 449 postów
  • MiejsceGliwice
  • opisFajny Podpis

Napisano 08 listopad 2010 - 23:12

A ja mam to szczęście ze mam dokladne panowanie nad swoim glosem jesli chce go obnizac, nie mam jedynie mozliwosci tworzenia niskich tonow pisków itp ;)/>/>

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników