Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bajki NLPowe dla dzieci na dobranoc - Zasypianki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 pkp01

pkp01
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 25 luty 2009 - 22:38

Witam,

Korzystając z wiedzy z Praktyka i Mastera wpadłem na pomysł stworzenia bajek dla dzieci. Nazwałem je bajki Zasypianki. Mają to być bajki, które byłyby najlepsze i najskuteczniejsze do usypiania dzieci.

Korzystam tam z kilku NLPowych technik. Chciałem poprosić Was o opinie + o pomysły - co jeszcze.

Techniki te to:
* Rapport + lead - przykucie uwagi rozproszonego dziecka + prowadzenie do oczekiwanego stanu
* Nested loop - prowadzające do wyciszenia, unieruchomienia, spokoju, senności
* techniki hipnotyczne - tempo, liczenie, schodzenie w dół, itp.
* post hipnotyczne sugestie usypiające

To stosuje. I działa to bardzo dobrze. Ale może coś podpowiecie. Idea jest by skutecznie uspokajały i usypiały małe dzieci. Do dobrego snu bez koszmarów.

Tu jest przykład bajki po polsku dobrze pokazującej pomysł Zasypianek.

Zapraszam Was na cały mój blog z bajkami:
Zasypianki - bajki na dobranoc dla dzieci

Poczytajcie też o tym skąd się wzięły bajki - zasypianki bo to bardzo
fajna historia: ;)/>/>
Zasypianki - bajki usypiające dla dzieci - skąd się wzięły

No i feedback użytkowników. Wielu twierdzi, że Zasypianki sprawiają cuda pomagając usypiać dzieci

PS Pozdrawiam uczestników praktyka z sierpnia 08 i mastera ze stycznia 09. ;)/>/>

Paweł

#2 KarmaDorje

KarmaDorje
  • Użytkownicy
  • 38 postów
  • MiejsceSzczecin

Napisano 25 luty 2009 - 23:40

Tu jest przykład krótkiej bajki dobrze pokazującej pomysł Zasypianek
Paweł

zle mi koduje strone - pojawiają sie dziwne litery i znaki. Nie da się czytać. Wiec pewnie bedziesz chcial naprawic kodowanie swojej strony ;)/>/>
Uzywam Mozilli 3.0.6
Wissen ist Macht - nichts Wissen macht auch nichts.

#3 pkp01

pkp01
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 26 luty 2009 - 10:29

Tu jest przykład krótkiej bajki dobrze pokazującej pomysł Zasypianek
Paweł

zle mi koduje strone - pojawiają sie dziwne litery i znaki. Nie da się czytać. Wiec pewnie bedziesz chcial naprawic kodowanie swojej strony ;)/>/>
Uzywam Mozilli 3.0.6

Testowane na Firefoxie najnowszym i na IE - wygląda u mnie dobrze... Trudno mi coś poradzić. Ale dzięki za feedback!

#4 pkp01

pkp01
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 26 luty 2009 - 11:30

Coś się zepsuło w jednym z linków. Nie wiem dlaczego automatycznie uszkadzane są linki do forum na gazeta.pl.

Tutaj udało mi się ten link poprawić - możesz zobaczyć opinie o tym jak działają Zasypianki:

http://www.gazeta.pl...5499&a=91895499

Pozdrawiam jeszcze raz!

#5 czosnek112

czosnek112
  • Użytkownicy
  • 42 postów

Napisano 23 lipiec 2009 - 16:53

Powiem krótko. Odnoszę wrażenie, że nie są one przystosowane dla młodszych dzieci.

#6 pkp01

pkp01
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 23 lipiec 2009 - 20:39

Powiem krótko. Odnoszę wrażenie, że nie są one przystosowane dla młodszych dzieci.

Dzięki za opinię. Każde zdanie jest interesujące. W tym wypadku chciałbym Cię jak najlepiej zrozumieć. Szczególnie, że te bajki są pomyślane właśnie dla najmłodszych dzieci - takich, których rodzice "aktywnie" usypiają.

Przykład najnowszej bajki zasypianki:
Wyprawa Jeżyka Cypriana na księżyc http://zasypianki.wo... ... a-ksiezyc/

Daj znać co według Ciebie nie jest dostosowane dla młodszych dzieci. A może chodzi o inną bajkę z Zasypianek? Jestem autentycznie ciekaw Twojej opinii.

Pozdrawiam!

#7 Paweł Żentała

Paweł Żentała
  • Użytkownicy
  • 399 postów
  • MiejsceWarszawa
  • opismarketer

Napisano 26 wrzesień 2009 - 14:28

Nie mam dzieci ale poczytałem sobie te bajeczki.
Są naprawdę świetne.
Musze przyznać że miałeś fantastyczny pomysł na użycie NLP.

Prawdopodobnie nikt tego jeszcze nie robił dlatego pomyśl o zebraniu pozytywnych recenzji rodziców, wyłonieniu najlepszych bajek i o wydaniu książeczki. Powinieneś na tym zarobić, bo statystyki mówią że rodzice na małe dzieci są w stanie wydać bardzo dużo, kupują też najdroższe rzeczy na jakie ich stać. To taka sugestia marketingowa, nie związana z tematem, ale zajmuje się tym i nie mogłem się powstrzymać, naprawdę szkoda by było zaprzepaścić taką szansę na zarobienie jakiejś floty :)/>/>

Myślałeś może aby w bajkach instalować dzieciom SM? Np zwalnianie i przyspieszanie czasu, albo modele zarządzania czasem, albo inteligencje zdrowia (metafory zdrowia), albo instalować im czytanie fotograficzne, patrzenie peryferyjne...? możesz ich nauczyć wiele rzeczy. Możesz to wpleść w motywy Magii co swoją drogą kiedy wyrosną z bajek da im dobre podejście do rozwoju, wiarę we własny umysł i genialne umiejętności.

Teraz kiedy dzieciaki są małe możesz je nauczyć np alfabetu, dorabiając do każdej literki kolor, historię, uczucie, zapach itp... (nie musisz używać wszystkiego) chodzi o synestezję, tak samo do cyferek. Dzięki temu dzieci mogą się nauczyć wielu rzeczy wcale nie wiedząc że się uczą. Bajka o 'A'... tu możesz też dodawać treści filozoficzne, tzn użyteczne podejście do życia... np 'A' to początek, narodziny... kiedy dziecko będzie miało historię może z chęcią i łatwością nauczyć się litery :)/>/> Oczywiście historia do litery będzie tylko bajką i dziecko musi sobie z tego zdawać sprawę ale wiem że za pomocą synestezji uczą się genialni ludzie i np 9 jest związana z czymś, jakimś wydarzeniem, na określonym tle i związana z kolorem, a także uczuciem i dana osoba ma do niej stosunek emocjonalny jakiś tzn lubi ją lub nie.

Moja korepetytorka nauczyła swoją córkę (ok 5-6lat) angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego (trochę) i polskiego. I rozmawia w nich z nią :)/>/> To jest niesamowite czego można nauczyć dziecko kiedy ma odpowiednie warunki i właściwego nauczyciela.

Warto by też wydać instruktarz dla rodziców jak posługiwać się tymi bajkami.

Powodzenia!!!
Życzę sukcesu B)/>/>
Chyba najbardziej oryginalna inicjatywna związana z NLP z jakimi miałem styczność :)/>/>
Nie ważne skąd jesteśmy, ważne dokąd idziemy.

#8 pkp01

pkp01
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 28 wrzesień 2009 - 14:58

Dzięki za tyle pozytywnych słów! Coraz więcej osób mówi mi żebym wydał Zasypianki jako książkę. Na razie format online gdzie każdy sobie może wydrukować co chce wydaje mi się najlepszy, ale może kiedyś... :)/>/> Wystarcza mi satysfakcja z tego jak pomocne i popularne są te moje bajeczki.

Dostaję dużo opinii rodziców i są one w przytłaczającej większości pozytywne. Najbardziej lubię te, które mówią, że Zasypianki są skuteczne.

Parę cytatów (z zachowaną autentyczną ortografią):
dostalam trzy dni temu.. bajkę zasypiankę. podaję link do innych jakie odszukalam zasypianki.wordpress.com. To coś uczyniło niemożliwe możliwym. Moje dziecko rozszalałe do godziny dziesiątej i zasypiające z wrzaskiem zasypia po 8 z cudownym mruczeniem.. trzy dni czytania i albo piękny zbieg okoliczności, albo to naprawde działa :)/>/> polecam szczerze!
pomysłowa bajka, jak każda, dotychczas przeze mnie przeczytana, zachwycająca, moja mała śpi:)
Świetne bajki dla najmłodszych, moja córa ma lewdo 3 miesiące i czytając jej bajki o Jeżyku zasypia bez problemów:)Dziękuję:)/>/>
Mija juz ponad tydzień jak Eryk usłyszał bajke napisaną dla niego przez Pana. Od tamtej pory niezasypia już płacząc,można powiedziec ze nie teskni za tym co stracił,jesli zobaczy coś co mu przypomina to za czym jeszcze niedawno tak tesknił to niejesst smutny,lecz wlasnie raczej zamyślony,a czasem wręcz sie cieszy,ze to było dawno i mineło a teraz jest co innego,takie jest życie.
O tym jak korzystać z bajek zasypianek napisałem. Nie pisałem o NLPowej stronie pomysłu gdyż nie uważam, żeby polepszało to zrozumienie natury zasypianek przez rodziców.

Co do instalacji. Staram się tutaj być bardzo ostrożny. Wchodzę troszkę w bajki terapeutyczne , które pomagają radzić sobie z konkretnymi problemami wychowawczymi. Ale powoli i nic na siłę...

Zapraszam po bajki dla dzieci na moje strony. :)/>/> Pozdrawiam!

#9 pkp01

pkp01
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 19 styczeń 2010 - 12:57

Wiele razy słyszałem, że należy robić coś co się lubi, a wtedy kasa sama przyjdzie. W ramach NLP i poza NLP. I zawsze przyjmowałem to z przymrużeniem oka. Wygląda jednak na to, że coś w tym jest! :)/>/>

Pisałem już tutaj na forum o bajkach NLP-owych, które zacząłem pisać i publikować w Internecie - bajki dla dzieci. Całkiem fajnie się to kręci i teraz już każdego dnia tysiące osób czytają te bajki. Widać, że się to ludziom podoba.

Dodatkowo niedawno zgłosiło się do mnie wydawnictwo Pascal z propozycją wydania książkowego. Po negocjacjach i rozmowach udało się wszystko uzgodnić. No i w lutym moja pierwsza książka powinna się ukazać! :)/>/>

Dalej nie zamierzam robić na tym kasy, ale rzeczywiście coś w tym jest - zacznij robić coś z sercem i może z tego wyjść coś na prawdę fajnego!

Życzę tego wszystkim i gorąco pozdrawiam!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników