Skocz do zawartości

Zdjęcie

HeadHunter - Łowca głów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Kacper Korzeniewski

Kacper Korzeniewski
  • Użytkownicy
  • 1013 postów
  • Płeć:Nie określono
  • MiejsceGrodzisk Mazowiecki/Warszawa

Napisano 28 marzec 2006 - 11:55

HeadHunter – Łowca głów

Praca dla ludzi gotowych zaangażować się w pełni oraz odnajdujących pasję w tym co robią. Czym się taki Headhunter zajmuje i czym powinien się charakteryzować, oraz jak NLP może pomóc w pracy tego typu...


Jest trochę opcji w których taki łowca głów jest zatrudniany przez róznego rodzaju firmy. Branża właściwie jest dowolna, bo nie o to tu chodzi.
Head Hunter może być zatrudniony, na przykład w sytuacji gdy pracodawca chce pozbyć się pracownika, ale nie chce go zwyczajnie zwolnić, bo będzie musiał mu zapewnić dosyć kosztowną odprawę. Co wobec tego musi zrobić nasz poczciwy Łowca Głow? Ano musi znaleźć naszemu delikwentowi pracę w innej firmie, na podobnych warunkach i za podobną płacę. Następnie dzwoni do delikwenta i namawia go do przejścia do konkurencyjnej(niekoniecznie) firmy. Nasz pracownik przechodzi. I wszyscy są szczęśliwi.
Z wypowiedzi HeadHunterów możemy wnioskować że najwięcej problemów stwarza im umówienie się na pierwsze spotkanie.


„Najtrudniej umówić się na pierwsze spotkanie. Potem już jakoś idzie. - opowiada Mackiewicz. Jak się to robi? - Tu nie ma reguł. Trzeba go po prostu wyczuć - dodaje. Jeśli trafi się na kandydata, który nie jest zadowolony z atmosfery firmy, przekonuje się go wizją zgranego zespołu w nowej firmie. Jeśli ktoś poczuł, że przestał się rozwijać, oferuje mu się pakiet zagranicznych szkoleń. Bardzo rzadko natomiast pada argument finansowy. Top management zarabia dziś dużo, dlatego podwyżka nie ma już takiego znaczenia. Chociaż zazwyczaj wraz ze zmianą firmy ich pensje wzrastają średnio o 20-30 proc.
Kandydatów na prezesów, w przeciwieństwie do zwykłych śmiertelników, najczęściej omijają sprawdziany kompetencyjne i testy. Rekrutacja to zwykła rozmowa. - Chociaż zdarza się, że przyszli menedżerowie muszą napisać testy psychologiczne. - mówi Mackiewicz. Jednak taka procedura zdarza się niezwykle rzadko.”
(http://praca.gazeta....25,2913812.html)


Jakie wobec tego umiejętności i narzędzia enelperskie moga być przydatne dla kogoś w tym fachu? Przede wszystkim umiejętność przejmowania inicjatywy podczas rozmowy, dostrajanie się do rozmówcy. Już na pierwszym etapie, czyli rozmowy telefonicznej ważne jest aby dostroić się odpowiednio. Jak Pisze Bandler w „Persuasion Engineering” o tym jak prowadził kiedyś szkolenie własnie dla HeadHunterów. Przede wszystkim zwarał uwagę na to aby mówić w taki sposób jak osoba do której dzwonimy. Co to znaczy? Znaczy tyle, że jeśli osoba mówi poooowoooolii, tooo mmmmyyy teeeeżżż pooowiiinnniiiśśmmmy zaaaaczzzząąć moóóówić pooooowoli. Jeśli osba mówi szybkomyteżopowinniśmymówićszybko. Jeśli robi... PAUZY co... Dwa słowa... To też... Powinniśmy... Tak się zachowywać. Wtedy trafiamy zarówno do nieświadomego umysłu jak i jesteśmy dobrze odbierani na poziomie świadomym, a wtedy już łatwiej, dużo dużo łatwiej jest nam nawiązać kontakt z taką osobą, i umówić się na spotkanie. Reszta powinna się odbywać w taki sposób, oferujemy mu to czego on oczekuje od pracy, jeżeli możemy mu to zaoferować, jesteśmy przede wszystkim spójni i chcemy tej osobie pomóc.


Dodaj jakie Twoim zdaniem umiejętności jeszcze powinien posiadać Łowca Głów, a jeśli masz doświadczenie w znajdowaniu pracownikow w ten sposób opisz swoje doświadczenia.
Pamiętaj o jednym. Jeśli robisz coś z pasją i sprawia Ci przyjemność zarazisz tym innych.
Zatem BAW SIĘ!
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników