Skocz do zawartości

Zdjęcie

Boje się iść do pracy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mrówka1993

Mrówka1993
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 12:23

Mój problem polega na tym że odkąd pamiętam miałem kłopoty ze zdolnościami manualnymi. Nawet gwozdzia nie potrafię normalnie przybić bez skaleczenia się. Jak poszedłem do szkoły średniej byłem tak zaszczuty przez klasę z tego powodu że mało brakowało a bym coś sobie zrobił. Przeniosłem się do innej szkoły i jakoś udało mi się skończyć edukację. Ale teraz muszę zacząć szukać pracy i boje się że sytuacja znowu się powtórzy nie chcę znowu być zaszczuty tak się boję że aż cały się pocę gdy o tym myślę. Czy znacie jakieś ćwiczenia a poprawę zdolności manualnych wcześniej czytałem że żonglowanie pomaga zacząłem to robić. I trochę pomogło wcześniej rzeczy które sprawiały mi trudność nie są takie skomplikowane. Ale czuje że to nie jest jeszcze to. Proszę może dla niektórych to śmieszne ale dla mnie to zawsze było powodem olbrzymich przykrości 

#2 Nestor3

Nestor3
  • Użytkownicy
  • 125 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 12:28

Wydaje mi się, że zdolności manualne przychodzą wraz z rozwojem umiejętności np. wbijaniem gwoździ. Wielu ludzi nie potrafi za pierwszym ani nawet za 10 razem dobrze wbić gwoździa. Do tego trzeba wprawy. Tak samo jak klauny uczą się jeździć na jednokołowym rowerze.

Może masz problemy natury fizycznej. Ręce ci się trzęsą lub coś w tym stylu.

Potrafisz jeździć na rowerze? Bawiłeś się w dzieciństwie klockami lego lub budowałeś zamki z piasku? Rysujesz lub malujesz?

#3 Grzesiek Węgrzyński

Grzesiek Węgrzyński
  • Użytkownicy
  • 1185 postów
  • MiejsceWrocław

Napisano 26 czerwiec 2013 - 12:48

Zauwazylem u siebie ze bardzo istotny wplyw na wykonywaną przeze mnie czynnosc ma to co mysle na temat tej czynnosci. Np jak uwazam, ze cos potrafie (a faktycznie moge z tego byc naprawde sredni) to robie daną rzecz o wiele lepiej, pewniej i solidniej. Efekt autosugestii.

Poszukaj u siebie situacji gdzie zacząłeś wierzyc, ze nie masz zdolnosci manualnych, kto i kiedy coś takiego mógł Ci powiedziec?

Zacznij dzialac, robic, prakykowac- np jak uwazasz, ze czegos nie potrafisz to wlasnie to cwicz. Cwicz do porzygu! :) Jak będziesz siedzial na dupie to umiejetnosci Ci nie przybędzie.

A żonglerke bardzo, bardzo polecam! :)
Fuck excuses. Just do it!

#4 Mrówka1993

Mrówka1993
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 13:00

Jezdzić na rowerze potrafię. Ale masz rację że ręce mi się trzęsą ale to bardziej ze stresu jak wiem że mam zrobić coś co ma związek ze zdolnościami manualnymi to zaraz cały się trzęsę i pocę

#5 Mrówka1993

Mrówka1993
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 13:03

Zauwazylem u siebie ze bardzo istotny wplyw na wykonywaną przeze mnie czynnosc ma to co mysle na temat tej czynnosci. Np jak uwazam, ze cos potrafie (a faktycznie moge z tego byc naprawde sredni) to robie daną rzecz o wiele lepiej, pewniej i solidniej. Efekt autosugestii.

Poszukaj u siebie situacji gdzie zacząłeś wierzyc, ze nie masz zdolnosci manualnych, kto i kiedy coś takiego mógł Ci powiedziec?

Zacznij dzialac, robic, prakykowac- np jak uwazasz, ze czegos nie potrafisz to wlasnie to cwicz. Cwicz do porzygu! :) Jak będziesz siedzial na dupie to umiejetnosci Ci nie przybędzie.

A żonglerke bardzo, bardzo polecam! :)

Stosowałem autosugestię ale średnio na mnie działa ponieważ nie mogę ni trochę się skupić. Jedynie z rana zaraz po przebudzeniu wyobrażam sobie daną sytuację i powtarzam sobie że jestem w tym dobry chyba na tym polega stosowanie autosugestii. I jeszcze pytałeś się kto mi coś takiego wmówił dużo ludzi którzy twierdzili że jestem do niczego i najlepiej by było jak bym poszedł do szkoły specjalnej

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników